Այս տարի Երեւանի քաղաքապետարանը առողջապահության ոլորտին 165 մլն դրամ է հատկացրել` նախորդ տարվա մոտ 53,8 մլն դրամից դիմաց: Այս մասին ապրիլի 15-ին քաղաքապետարանում կայացած մամուլի ասուլիսին հայտարարել է 2014թ. առաջին եռամսյակի համար առողջապահության վարչության զեկույցը ներկայացնող փոխքաղաքապետ Դավիթ Օհանյանը:
Նրա խոսքերով, նշված գումարից 100 մլն դրամը բժշկական սարքավորումների ձեռբերման համար է հատկացվել: «Քանի որ համակարգչային տոմոգրաֆիայի միջոցով իրականացվող հետազոտությունները մեծ վճարներ են ենթադրում, 15 մլն դրամ հատկացվել է սոցիալապես անապահով ընտանիքներին տրամադրվող օգնության տեսքով: Մնացած 50 մլն դրամը կուղղվի առողջապահական հաստատությունների վերանորոգմանը»,-նշել է Դավիթ Օհանյանը: Նա ուրախությամբ նշել է, որ արդեն ընթացիկ տարվա վերջին մայրաքաղաքի մանկական պոլիկլինիկաները լիարժեք ջեռուցմամբ կապահովվեն:

В этом году сфере здравоохранения мэрия Еревана выделила 165 млн. драмов, в сравнении с около 53, 8 млн. драмов в предыдущем году. Об этом на пресс-конференции 15 апреля в мэрии Еревана заявил заместитель мэра Давид Оганян, представляя отчет Управления здравоохранения мэрии Еревана за первый квартал 2014 года.
По словам заместителя мэра столицы, 100 млн. драмов из отмеченной суммы было выделено на приобретение медицинских оборудований.  «Поскольку исследование по компьютерной томографии подразумевает большие суммы, 15 млн. драмов было предоставлено социально необеспеченным семьям в качестве помощи, и 50 млн. драмов будет направлено на ремонт здравоохранительных учреждений», - отметил Давид Оганян. Он с радостью сообщил, что уже в конце текущего года будет заявлено о том, что детские поликлиники столицы полностью утепляются.