ԱՄՆ-ի նախկին նախագահի եւ առաջին տիկնոջ միակ դուստր Չելսի Քլինթոնը ապրիլի 17-ին հայտարարել է, որ  հղի է:
Նյու Յորքի Clinton Foundation կազմակերպության միջոցառման ժամանակ Բիլ եւ Հիլարի Քլինթոնների 34-ամյա դուստրը հայտարարել է, որ ինքն ու իր ամուսին բանկիր Մարկ Մեզվինսկին շատ ուրախ են` արդեն այս տարի ծնողներ դառնալու կապակցությամբ:  Ընդ որում` Հիլարի Քլինթոնը դստեր հետ բեմում  է եղել, հայտնում է lenta.ru-ն` վկայակոչելով  Reuters-ը:
«Ես կցանկանայի, որ իմ կինը երջանիկ լիներ, սակայն նա երջանիկ չի լինի, քանի դեռ տատիկ չի դարձել: Նա դա ավելի շատ է ուզում, քան նախագահ դառնալը», — Դավոսում լրագրողներին ասել է նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը: Ավելի վաղ Հիլարի Քլինթոնը հայտարարել էր, որ չի բացառում 2016 թ. նախագահական ընտրություններին իր մասնակցությունը:

Челси Клинтон, единственная дочь экс-президента и бывшей первой леди США, в четверг, 17 апреля, объявила о том, что ждет первого ребенка.
На мероприятии в организации Clinton Foundation в Нью-Йорке 34-летняя дочь Билла и Хиллари Клинтон объявила, что она и ее супруг банкир Марк Мезвински очень рады стать родителями уже в этом году. Хиллари Клинтон при этом находилась вместе с ней на сцене, сообщает Лента.Ру со ссылкой на Reuters.
«Я хотел бы, чтобы моя жена была счастлива, но она не будет, пока не станет бабушкой. Этого она хочет больше, чем быть президентом», — сказал журналистам в Давосе экс-президент Билл Клинтон. Ранее Хиллари Клинтон заявляла, что не исключает своего участия в выборах главы государства в 2016 году.