Հայաստանում չկան կուսակցական հեռուստաալիքներ: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 26-ին, ԱԺ-ում հայտարարել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Բունիաթյանը՝ պատասխանելով ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանի հարցին:
Իր խոսքում Զուրաբյանը նկատել է, որ իշխող ՀՀԿ-ի վերահսկողության տակ են մի քանի հեռուստաալիքներ, մեկական հեռուստալիք ունեն ՀՅԴ-ն, ՕԵԿ-ը, ԲՀԿ-ն եւ միայն «Ժառանգությունն» ու ՀԱԿ-ը չունեն ալիքներ:
«Հայաստանում չկա ոչ մի կուսակցական ալիք: Ձեր տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը»,-հայտարարել է Բունիաթյանը:

В Армении нет партийных телеканалов. Об этом заявил в парламенте 26 февраля председатель Национальной комиссии по телевидению и радио Гагик Буниатян, отвечая на заявление главы фракции Армянского национального конгресса Левона Зурабяна.
В своем слове Зурабян заметил, что под контролем правящей Республиканской партии  Армении находится несколько телеканалов, по одному – у «Оринац еркир», «Процветающей Армении» и АРФ Дашнакцутюн, и только у «Наследия» и АНК телеканалов нет.
«В Армении нет ни одного партийного телеканала. Ваши сведения не соответствуют действительности», -  заявил в ответ Буниатян.