Ապրիլի 6-ի աշխատանքային օրը կտեղափոխվի ապրիլի 11-ին՝ շաբաթ օրը: Այդ հարցը ընդգրկված է Կառավարության վաղվա՝ ապրիլի 2-ի, նիստի օրակարգում:
«Հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 19-րդ հոդվածն ու «Խղճի ազատության և կրոնական կազմակերպությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 17-րդ հոդվածը` Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է՝ 2015 թվականի ապրիլի 6-ի աշխատանքային օրը տեղափոխել 2015 թվականի ապրիլի 11-ը` շաբաթ օրը: 2. Uույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող oրվանից:
Նշենք, որ «Ժողովուրդ» թերթը գրել էր, որ մեռելոցի օրերը դառնում են աշխատանքային: Ապրիլի 6-ը՝ Սուրբ Հարության տոնին հաջորդող երկուշաբթին, լինելու է աշխատանքային, քանի որ Կառավարությունը եկեղեցական տաղավար տոներին հաջորդող երկուշաբթիները ոչ աշխատանքային համարելու մասին որոշում չի ընդունել:
Հիշեցնենք, որ այդ երկուշաբթիները դարձել էին ոչ աշխատանքային Տիգրան Սարգսյանի վարչապետության օրոք: Այդպիսով` Հովիկ Աբրահամյանը փոխում է իր նախորդի հաստատած ավանդույթը, որը, ի դեպ, լուրջ դժգոհության առարկա էր դարձել»:

В Армении рабочий день 6 апреля, который является днем поминовения усопших, будет перенесен на субботу 11 апреля. Этот вопрос включен в повестку заседания Правительства Армении от 2 апреля.
В проекте постановления отмечается, что, принимая за основу статью 19 закона «О праздниках и памятных днях Республики Армения» и статью 17 закона «О свободе совести и религиозных организациях», Правительство постановляет перенести рабочий день 6 апреля 2015 года на субботу 11 апреля.
Отметим, что некоторая задержка с появлением проекта постановления позволила определенным армяноязычным печатным изданиям сделать «глубоко идущие выводы» об отказе нынешнего премьер-министра Овика Абрамяна от традиции, заложенной его предшественником Тиграном Саркисяном, согласно которой все дни поминовения усопших после ключевых церковных праздников являются нерабочими.