Թե որքան հեռու կգնան Թուրքիայի եւ Իսրայելի միջեւ բանակցությունները, կախված է թուրքական կողմից։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարեց Հայաստանում Իսրայելի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Շմուել Մեյրոմը։
Նրա խոսքով՝ Իսրայելը ցանկանում է վերականգնել հարաբերությունները, ինչպես նախկինում էր։ «Մի շարք երկրների ներկայացուցիչների միջեւ զրույցներ են ընթանում»,- դիվանագիտորեն նշեց դեսպանը։ Նա նաեւ հույս հայտնեc, որ մոտ ապագայում հնարավոր կլինի որեւէ արդյունքի հասնել։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի արտգործնախարար Մեվլյութ Չավուշօղլուն հաստատել էր Անկարայի եւ Թել Ավիվի միջեւ փակ բանակցությունների փաստը։

То, как далеко зайдут разговоры между Израилем и Турцией, зависит от турецкой стороны. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил Чрезвычайный и полномочный посол Израиля в Армении Шмуель Мейром.
По его словам, Израиль хочет возобновить отношения, как это было раньше. «Между представителями страны идут беседы», - дипломатично заметил посол. Он также выразил надежду на то, что в ближайшем будущем странам удастся достичь каких-либо результатов.
Напомним, что ранее глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу подтвердил факт закрытых переговоров Анкары и Тель-Авива. По его словам, без переговоров трудно достичь какого-либо успеха в нормализации отношений Турции и Израиля.