Ֆրանսիական ԱԷԿ-ներում անվտանգության բարձր մակարդակ է սահմանվել: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով Le Point-ին: Անվտանգության միջոցառումների ուժեղացման մասին Electricite de France էներգետիկ կոնցեռնի եկավար Ժան-Բեռնար Լեւին հայտնել է France2 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Նրա խոսքով, Ֆրանսիայի 19 ատոմային էլեկտրակայանները «բարձր պատրաստության վիճակում են» հունվարից, Charlie Hebdo երգիծական ամսագրի խմբագրության վրա հարձակումից հետո:
«Մենք մշտապես կապ ենք պահպանում ոստիկանության եւ ժանդարմերիայի հետ: Պարբերաբար ստուգում ենք ԱԷԿ մուտքի հնարավորություն ունեցող բոլոր աշխատակիցներին»,- ընդգծել է նա:
Հիշեցնենք, որ հունվարին Փարիզում Charlie Hebdo-ի խմբագրության վրա հարձակման հետեւանքով 12 մարդ զոհվեց:

На французских АЭС введены повышенные меры безопасности, сообщает Gazeta со ссылкой на  Le Point.
Об этом заявил глава крупнейшего французского энергетического концерна Electricite de France Жан-Бернар Леви в интервью телеканалу France2.
«У нас приняты наивысшие меры безопасности на всех наших объектах», — сказал Леви.
По его словам, 19 атомных электростанций во Франции находятся «в состоянии повышенной готовности» с января, когда произошли нападения на редакцию журнала Charlie Hebdo.
«Мы находимся в постоянном контакте с полицией и жандармерией, проводим систематические проверки всех сотрудников, имеющих доступ на АЭС», — подчеркнул он.
В январе на редакцию издания Charlie Hebdo в Париже было совершено нападение, в ходе которого погибли 12 человек.
В ноябре в Париже произошла серия террористических атак. В результате обстрелов кафе, захвата заложников в театре «Батаклан» и взрывов у «Стад де Франс» погибли 130 человек.