Հովիկ Աբրահամյանը չի բացառում, որ պաշտոնանկություններ կլինեն, եթե համապատասխան գերատեսչությունները չկատարեն ծախսերը կրճատելու վերաբերյալ իր հանձնարարականները:
«Մենք ժամանակի ընթացքում իրականացրել ենք տնտեսական բարեփոխումները: Եթե մարդիկ չեն հավատում, մենք պետք է մեր գործն անենք, որ հավատան»,- այսօր՝ մայիսի 28-ին, Սարդարապատում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբահամյանը, որը մասնակցում է Հայաստանի Առաջին հանրապետության 98-րդ տարեդարձի տոնակատարությանը:
Դիտարկմանը, թե խոսակցություններ կան, որ եթե պետական գերատեսչությունները չկատարեն օպտիմալացման վերաբերյալ վարչապետի հանձնարարականը, պաշտոնանկություններ կարող են լինել, Հովիկ Աբրահամյանն արձագանքեց. «Եթե չկարողանան անել, ապա ես համաձայն եմ ձեր առաջարկի հետ»:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 19-ին կառավարության նիստում հովիկ Աբրահամյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ խոսել էր կոռուպցիայի դեմ պայքար մղելու, կառավարման մարմիններն օպտիմալացնելու անհրաժեշտության մասին:

Armenian PM Hovik Abrahamyan doesn’t exclude that there will be dismissals if the relevant agencies don’t carry out the assignments of reducing their expenditures.
“We have carried out economic reforms all this time. But if the people don’t believe this, we must do our job so that they can believe,” Armenian PM Hovik Abrahamyan, who is taking part in the festivities dedicated to the 98th anniversary of the Armenian First Republic Day in Sardarapat, told journalists Saturday.
To the observation that there might be dismissals if the state agencies fail to carry out the assignments of the PM on optimization, Abrahamyan noted: “If they fail to carry them out, I will agree with your proposal.”
On May 19, PM Abrahamyan made an announcement, in which he spoke about the need to fight against corruption and optimize the work of state bodies.