Հովիկ Աբրահամյանը չի բացառում, որ պաշտոնանկություններ կլինեն, եթե համապատասխան գերատեսչությունները չկատարեն ծախսերը կրճատելու վերաբերյալ իր հանձնարարականները:
«Մենք ժամանակի ընթացքում իրականացրել ենք տնտեսական բարեփոխումները: Եթե մարդիկ չեն հավատում, մենք պետք է մեր գործն անենք, որ հավատան»,- այսօր՝ մայիսի 28-ին, Սարդարապատում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբահամյանը, որը մասնակցում է Հայաստանի Առաջին հանրապետության 98-րդ տարեդարձի տոնակատարությանը:
Դիտարկմանը, թե խոսակցություններ կան, որ եթե պետական գերատեսչությունները չկատարեն օպտիմալացման վերաբերյալ վարչապետի հանձնարարականը, պաշտոնանկություններ կարող են լինել, Հովիկ Աբրահամյանն արձագանքեց. «Եթե չկարողանան անել, ապա ես համաձայն եմ ձեր առաջարկի հետ»:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 19-ին կառավարության նիստում հովիկ Աբրահամյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ խոսել էր կոռուպցիայի դեմ պայքար մղելու, կառավարման մարմիններն օպտիմալացնելու անհրաժեշտության մասին:

Если соответствующие ведомства не выполнят мои поручения по сокращению расходов, я не исключаю того, что будут увольнения. Об этом заявил в беседе с журналистами в Сардарапате 28 мая премьер-министр Армении Овик Абрамян, который принимает участие в праздновании 98-летия Первой Республики Армения.
«Мы в течение времени осуществили экономические реформы. Если люди не верят, мы должны делать свое дело так, чтобы они поверили», - сказал Абрамян. В ответ на замечание, что, согласно слухам, если государственные ведомства не выполнят поручение премьер-министра по оптимизации, то будут увольнения, Абрамян отметил: «Если не смогут сделать, то я согласен с вашим предложением».