Անգլիական Էսեքս կոմսությունում աճուրդի կհանվեն Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Ուինսթոն Չերչիլի հեղինակած նկարները: Այս մասին հաղորդում է BBC-ն:
«Քեոփսի բուրգը Կահիրեում» եւ «Տեսարան Վենետիկի ամբարտակից» նկարները՝ Մայամի-բիչի տեսարաններով, յուղաներկով են արված: Առաջինը գնահատվում է 711 հազար եվրո, երկրորդը՝ 237 հազար: Սակայն ստապվում է, որ դրանք կվաճառվեն ավելի մեծ գումարով:
Իր կյանքի ընթացքում Չերչիլը 500 նկար է ստեղծել: Ամենաթանկ կտավը՝ «Ոսկե ձկնիկներով լճակը Չարթվելում», 2014 թվականին վաճառվել է 2.1 մլն եվրոյով:
Չարթվելը Քենթ կոմսությունում գտնվող Չերչիլների ընտանիքի կալվածքն է: Այնտեղ արվեստանոցում մինչեւ հիմա պահպանվում է ժամանակակից մեծագույն քաղաքական գործիչներից մեկի աշխատանքների մեծ մասը:

На аукционе в английском графстве Эссекс будут выставлены картины, написанные премьер-министром Великобритании Уинстоном Черчиллем, сообщает BBC.
Работы «Пирамида Хеопса в Каире» и «Сцена с Венецианской дамбы»  с видами Майами-бич выполнены маслом. Первая оценивается в 711 тысяч евро, вторая – в 237 тысяч евро. Однако ожидается, что они уйдут с молотка за большую сумму.
За свою жизнь Уинстон Черчилль создал 500 картин. Самое дорогое полотно –  «Пруд с золотыми рыбками в Чартвелле» - было продано в 2014 году за 2,1 миллиона евро.
Чартвелл – поместье семьи Черчиллей, расположено оно в графстве Кент. Там, в мастерской одного из величайших политиков современности до сих пор хранятся многие из его работ.