Երեւանում անցնող ArmHiTec – 2016 սպառազինությունների ցուցահանդեսի շրջանակում, որն առաջին նմանատիպ ցուցահանդեսն է Հայաստանում, հայկական Aspar Arms ընկերությունը ներկայացրել էր սեփական արտադրության սպառազինություն։
NEWS.am -ի թղթակցի հետ զրույցում ընկերության տնօրեն Սամվել Մարգարյանը հայտնեց, որ ցուցահանդեսին ներկայացված է ռազմական նշանակության սպառազինություն՝ արտադրված ու արդիականացված։ Ընկերությունն ունի նաեւ քաղաքացիական նշանակության արտադրանք (որսորդական զենք)։ Դրանից բացի տեսականին ներառում է նաեւ դրվագազարդ դաշույններ ու ատրճանակներ։
«Արտադրանքի մեծ մասը արդիականացված սպառազինություն է։ Հիմնականում խորհրդային նմուշի , որը բարելավվել է ու համապատասխանեցվել ժամանակակից պահանջներին եւ ավելի արդյունավետ մարտական տվյալներ ունի։ Ունենք նաեւ սեփական արտադրանք, որը հիմնականում հատուկ ստորաբաժանումների համար է նախատեսված։ Խոսքը АSR 300 եւ АS 300 դիպուկահարային սպառազինության մասին է»,- նկատեց Սամվել Մարգարյանը։

YEREVAN. – Armenian Aspar Arms company has presented arms of its own production within the framework of Armenia's first ever ArmHiTec- 2016 exhibition of arms which is taking place in Yerevan.
As the company director Samvel Margaryan told Armenian News - NEWS.am, weapons produced and modernized by the company are presented at the exhibition. The company also makes products for civil purposes (hunting weapons). In addition, the presented products include inlaid dirks and pistols.
“Most of the products are modernized arms. Basically, Soviet samples are improved and brought to modern requirements, they are more effective. There is a separate line of own production (ASR 300 and AS 300 sniper arms), it is mainly designed for special forces”, Samvel Margaryan noted.