Դեկտեմբերի 7-ի լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /շուրջ 40 անգամ/: Ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի ավտոմատ զենքերից եւ դիպուկահար հրացաններից  հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է  ավելի քան 500 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ-ից NEWS.am-ին հյտնում են, որ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում եւ շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces about 40 times, from late Wednesday night to early Thursday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 500 shots toward the Armenian position-holders, and by way of various caliber automatic weapons and sniper rifles, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army informed Armenian News-NEWS.am.
But the NKR Defense Army vanguard units responded to the adversary’s aggressive actions when absolutely necessary, and continued confidently carried out the military task set before them along the entire line of contact.