Սեւ ծովում ջրասուզորդները հայտնաբերել են Տու-154 ինքնաթիռի ֆյուզելյաժը: Նախնական տեղեկություններով՝ բեկորները գտնվում են ափից մեկ մղոն հեռավորությամբ 27 մետր խորության վրա: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոսի»-ին հայտնել են ՌԴ ԱԻՆ-ի Հարավային տարածաշրջանի որոնողափրկարարական ջոկատից:
«Դեկտեմբերի 26-ին ջրասուզորդները Սեւ ծովում հայտնաբերել են նախօրեին կործանված ինքնաթիռի ֆյուզելյաժը: Նախնական տեղեկություններով՝ բեկորները գտնվում են ափից թռիչքուղու ուղղությամբ մեկ մղոն հեռավորությամբ 27մետր խորության վրա»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
ՌԴ ՊՆ-ի Տու-154 ինքնաթիռը, որն ուղեւորվում էր Սիրիա, կործանվել է կիրակի առավոտյան Սեւ ծովում: Գերատեսչության տվյալներով՝ ինքնաթիռում 92 մարդ կար՝ անձնակազմի 8 անդամ եւ 84 ուղեւոր, որոնց թվում 8 զինծառայողներ, Ալեքսանդրովի անվան համույթի 64 երաժիշտներ, ռուսական հեռուստաալիքների 9 ներկայացուցիչներ, «Արդարացի օգնություն» բարեգործական հիմնադրամի ղեկավար Ելիզավետա Գլինկան՝ հայտնի որպես բժիշկ Լիզա, երկու դաշնային ծառայող: Ինքնաթիռի կործանման փաստով քրեական գործ է հարուցվել:

Divers found fuselage of the Tu-154 in the Black Sea, according to preliminary information,  the wreckage was at a depth of 27 meters at a distance of 1 mile, Sputnik reported quoting Southern regional search and rescue group of the Ministry of Emergency Situations of the Russia.
“Divers... have found the fuselage of the plane that crashed yesterday in the Black Sea. Preliminary data indicates that the wreckage is at a depth of 27 meters [88.5 feet] at a distance of 1 mile from the shore in the direction of the runway,” the ministry official said.
The Tu-154 plane of Russian Defense Ministry heading to Syria crashed in the Black Sea on Sunday morning.
According to authorities, 92 people, including eight crew members and 84 passengers were on board. It was carrying 64 members of the famed Alexandrov military music ensemble, who were to perform for Russian troops in Syria and nine journalists