ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը պնդում է, որ Հանրապետական կուսակցության համապետական ցուցակում չի ընդգրկվել իր իսկ ցանկությամբ:
«Այս պահին ես կամ Գործադիրում եւ ընտրություններից հետո, երբ պարզ կլինի, թե որ քաղաքական ուժը կհաղթի, դրանից կերեւա` կլինեմ Գործադիրում թե ոչ»,- այսօր` փետրվարի 17-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Դավիթ Հարությունյանը:
Հարցին` ճիշտ են մամուլի տեղեկությունները, որ Սահմանադրական դատարանի նախագահի պաշտոնում եք նշանակվելու, Դավիթ Հարությունյանը պատասխանեց` դա պրակտիկորեն անհնար է:

Руководитель аппарата Правительства, министр Давид Арутюнян утверждает, что он не был включен в пропорциональный список кандидатов в депутаты правящей Республиканской партии Армении по собственному желанию. Об этом он заявил на пресс-конференции 17 марта.
«На этот момент я в исполнительной власти. После выборов, когда станет известно, какая политическая сила победила, будет ясно – продолжу ли  работать в исполнительной власти или нет», - сказал  Арутюнян.
На вопрос, соответствуют ли действительности сведения прессы о том, что Давид Арутюнян будет назначен на должность председателя Конституционного суда, он ответил, что это практически невозможно.