Թալիշ գյուղի վերականգնման աշխատանքներ են իրականացվում։ Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 20-ին, Ստեփանակերտում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը։
Նախատեսվում է, որ այդ աշխատանքների շրջանում Թալիշի բնակչությունը կմեծանա, եւ այն ավելի շատ բնակիչ կունենա, քան մինչ ապրիլյան իրադարձությունները, նշել է Բակո Սահակյանը։
Հիշեցնենք, որ 2016-ի ապրիլին Թալիշ գյուղը դարձավ ադրբեջանական ագրեսիայի թիրախներից մեկը։ Գյուղի բնակիչները ստիպված էին լքել իրենց տները։ Երեք տարեց բնակիչներ ադրբեջանցի բարբարոսների զոհն են դարձել։

STEPANAKERT. – Restoration work is carried out in Talish village.
President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), Bako Sahakyan, on Monday told the above-said to reporters in capital city Stepanakert.
Along the lines of this work, the population of this rural community is expected to grow, and it shall have more residents than before the events in April of last year, added Sahakyan.
In April 2016, the NKR’s Talish village became one of the targets of Azerbaijani aggression. Three elderly residents of this rural community were brutally killed by Azerbaijani barbarians, and the villagers were forced to leave their homes.