«Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանը այսուհետ կկոչվի «Ֆրանսիա-Արցախ»։Այս մասին ասվում է Բարեկամության շրջանի հայտարարության մեջ, հայտնում է «Արցախպրեսը»։
«30 երկրների 104 միջազգային դիտորդների նախնական զեկույցները ցույց են տալիս, որ քվարկությունն անցել է սովորական ռեժիմով ու իրավական պետության նորմերին համապատասխան։ Հիմա մենք սպասում ենք ԿԸՀ ու անկախ դիտորդների վերջնական զեկույցին»,- նշել է Բարեկամության շրջանի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը։
Նա կարեւոր ու խորհրդանշական է անվանել այն, որ երկիրը կրելու է իր պատմական անվանումը, ինչպես այն միշտ կոչել են բնիկները։ «Սա քայլ է, որը կհանգեցնի անկախության գործընթացի ավարտին», ամփոփել է Ֆրանսուա Ռոշբլաունը։
Հիշեցնենք, որ նոր սահմանադրության մեջ, ինչպես եւ հնում, պահպանվում է դրույթը «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն» ու «Արցախ» անվանումների համազորության մասին։

“France-Karabakh" friendship circle issued a statement saying that taking into account results of a referedum in Nagorno-Karabakh, from now on the circle will be called "France-Artsakh”.
Preliminary reports from 104 international observers from 30 countries show that the voting was held in a regular manner and in line with norms of rule of law, Artsakhpress reported.
“Currently we are waiting for the final reports of the Central Election Commission and the independent observers,” chairman of the France-Artsakh friendship circle François Rochebloine said.
It is also symbolic and important that the country will be called by its historical and Armenian name, the name which has been called by its residents constantly.