2017 թվականին «Իսլամական պետություն»-ից իրաքյան Մոսուլի լիարժեք ազատագրմանը «դադարում են հավատալ նույնիսկ ամենամեծ լավատեսները»: ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ, գեներալ-մայոր Իգոր Կոնաշենկովը:
Նրա խոսքով՝ Մոսուլում «կոալիցիայի արագ հաղթանակի մասին ուրախ կարգախոսներն» արդեն վերածվել են իրաքյան ուժերի շրջանում զգալի կորուստների եւ աճող մարդասիրական աղետի:
«Իսկ այս տարի ԻԼԻՊ-ից Մոսուլի լիարժեք ազատագրման հնարավորությանը դադարում են հավատալ նույնիսկ ամենամեծ լավատեսները»,- հայտարարել է Կոնաշենկովը:

Even optimists stop believing in complete liberation of Mosul from IS in 2017, said the representative of the Russian Defense Ministry, Major-General Igor Konashenkov, reports RIA Novosti.
According to him, the statements about the coalition victory in Mosul have been long tuned to into significant losses among Iraqi forces and a growing humanitarian catastrophe.
"And this year even the biggest optimists cease to believe about the possibility of a complete liberation of Mosul from ISIS,” said Konashenkov.