Հայաստանի ԿԸՀ-ին ներկայացված պահանջները , որոնք պարունակում են «Օհանյան-Րաֆֆի- Օսկանյան» ու «Ելք» դաշինքների դիմումները,  նույնն են, բայց դրանց հիմքերն են տարբեր։ Այս մասին մարտի 28-ին լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասել է ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը ԿԸՀ արտահերթ նիստից հետո։
Նրա խոսքով, «Ելք» դաշինքը դիմումը ներկայացրել է այսօր, մի քանի ժամ առաջ։ «Մենք հասցրել ենք ուսումնասիրել ու աչքի անցկացնել դիմումը , բայց բնականաբար քանի որ շատ փաստաթղթեր են ներկայացվել, այդ դիմումը կքննարկվի հետագայում։ ԿԸՀ-ն կլսի դաշինքի ներկայացուցչին ու կկայացնի համապատասխան որոշում»,- ասել է Տիգրան Մուկուչյանը։
Նշենք, որ «Ելք» դաշինքից պատգամավորության թեկնածուներ Արտակ Զեյնալյանը, Նիկոլայ Բաղդասարյանը ԿԸՀ մարտի 28- ի արտահերթ նիստի ժամանակ խնդրել էին «Օհանյան- Րաֆֆի- Օսկանյան» դաշինքի դիմումի քննարկման գործընթացում իրենց ներառել որպես երրորդ կողմ, բայց ԿԸՀ-ն քվեարկության միջոցով մերժել էր այդ առաջարկը։
Ավելի վաղ NEWS.am–ը հայտնել էր, որ ԿԸՀ-ն մարտի 28-ի արտահերթ նիստի ժամանակ մերժել էր «Օհանյան- Րաֆֆի- Օսկանյան» դաշինքի պահանջը՝ ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցության համար ՀՀԿ գրանցումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին։

YEREVAN. - The demands in the statements of Ohanyan-Raffi-Oskanian (ORO) and Yelk (Way Out) blocs submitted to the Central Electoral Commission (CEC) of Armenia are similar but their grounds differ.
Chairman of the CEC, Tigran Mkrtchyan, told the aforementioned to journalists on Tuesday after the extraordinary session of CEC.
In his words, Yelk bloc submitted the statement Tuesday—just several hours ago. “We managed to study and look through the statement, but, apparently, this document will be studied in the future since many documents have been submitted. The CEC will listen to the representative of the bloc and adopt a relevant decision,” Mukuchyan said.
During the extraordinary session of CEC, deputy candidates from Yelk bloc, Artak Zeynalyan and Nikolay Baghdasaryan, asked to involve them in the process of discussing the statement of ORO bloc as a third party but the CEC refused that proposal through voting.
Earlier, during the extraordinary session on Tuesday, the CEC refused the demand of ORO bloc to invalidate the registration of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) on the upcoming parliamentary elections slated for April 2.