Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը չորս գերատեսչությունների հանձնարարել է մշակել բարիերային հակաբեղմնավորիչների գները նվազեցնելու մեխանիզմներ։ Դա է հետեւում Ռուսաստանում ՄԻԱՎ վարակի տարածման դեմ պայքարի պետական ռազմավարության իրականացման միջոցառումների ծրագրից, որը ապրիլի 20-ին է ստորագրել վարչապետը, հայտնում է «Աֆիշա- Daily»-ն։
Վարչապետի հրամանագիրը պետք է իրականացվի մինչեւ 2017-ի երրորդ եռամսյակ, իսկ դրա մշակումով կզբաղվեն Դաշնային հակամենաշնորհային ծառայությունը, Արդյունաբերության ու առեւտրի նախարարությունը, Առողջապահության ոլորտում հսկողության դաշնային ծառայությունն ու Առողջապահության նախարարությունը։

Премьер-министр России Дмитрий Медведев поручил четырем ведомствам выработать механизмы снижения цен на барьерные контрацептивы. Это следует из плана мероприятий по реализации государственной стратегии по борьбе с распространением ВИЧ-инфекции в России, который был подписан председателем правительства 20 апреля, сообщает «Афиша Daily».
Указ правительства должен быть исполнен к III кварталу 2017 года, а его проработкой займутся Федеральная антимонопольная служба (ФАС), Министерство промышленности и торговли, Федеральная служба по надзору в сфере здравоохранения и Министерство здравоохранения.