Մանչեսթերում իրականացված ահաբեկչության հետ կապված 8 մարդ է ձերբակալվել ու ներկայում կալանքի տակ է: ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է քաղաքի ոստիկանապետ Իեն Հոփքինսը:
«Ութ մարդ կալանքի տակ է, եւս մեկ անձ երեկ ձերբակալվել ու ազատ է արձակվել՝ առանց մեղադրանք առաջադրելու»,- լրագրողներին ասել է Հոփքինսը:
Ահաբեկչությունն իրականացվել է մայիսի 22-ին «Մանչեսթեր Արենա»-ում, ամերիկյան երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգի ժամանակ: Պայթյունն իրականացրել է մահապարտ Սալման Աբեդին: Վերջին տվյալներով՝ 22 մարդ է զոհվել, այդ թվում՝ 12 երեխա: 75 մարդ հիվանդանոցներում է, որոնցից 23-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է: Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է ԻԼԻՊ-ը:

Eight people have been arrested in connection with terrorist attack in Manchester,  Greater Manchester Police Chief Constable Ian Hopkins said on Thursday.
He said eight people are in custody, while one man was detained on Wednesday and later set free. Hopkins described the arrests as “significant”, The Guardian reported.
The suicide bombing happened on May 22 following a pop concert by the US singer Ariana Grande. At least 22 people, including 12 children, were killed, 64 were receiving hospital treatment, some as outpatients, and 20 people remained in critical care. In addition, nine people, most of whom are teenagers, are considered missing.