Հայաստանում բարեփոխումների գործընթացում պետք է ներգրավել համայն հայության ներուժը: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 30-ին, Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) կենտրոնական վարչության ատենապետ Սերխիո Նահապետյանի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ նշել է
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը կարեւորել է ՌԱԿ գործունեությունը Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման եւ Սփյուռքում հայապահպանության գործում: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է ներդրումների խթանման, բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ նախաձեռնած բարեփոխումներում համայն հայության ներուժի ներգրավմամբ, եւ ՀՀ վարչապետի՝ սփյուռքահայությանն ուղղված կոչն հենց այդ նպատակին էր ուղղված:
Սերխիո Նահապետյանը ՌԱԿ անունից պատրաստակամություն է հայտնել՝ աջակցելու ՀՀ կառավարության ծրագրերի ու բարեփոխումների կյանքի կոչմանը, ինչպես նաեւ համահայկական նշանակության խնդիրների լուծմանը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Սփյուռք համագործակցության, հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապի ամրապնդման, Հայաստանի եւ Արցախի զարգացման հարցերի շուրջ։

В процесс реформ в Армении нужно привлечь потенциал всего армянства. С таким заявлением на встрече с делегацией во главе с руководителем Центрального правления Партии Рамкавар-Азатакан Серхио Нагапетяном 30 мая выступил премьер-министр Армении Карен Карапетян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства, Карапетян отметил важность деятельности Партии Рамкавар-Азатакан в деле укрепления связей Армения – диаспора и сохранения армянской идентичности. Он также заметил, что Правительство заинтересовано в привлечении потенциала всего армянства в процесс инициированных реформ по стимулированию инвестиций, улучшению бизнес-среды.
В свою очередь,  Серхио Нагапетян от имени Партии Рамкавар-Азатакан  выразил готовность поддержать процесс претворения в жизнь программ и реформ Правительства Армении, а также оказать содействие в вопросе решения задач всеармянского значения.
Стороны также обменялись мнениями вокруг вопросов сотрудничества Армения – диаспора, укрепления связей с исторической родиной, развития Армении и Карабаха.