Հայաստանում բարեփոխումների գործընթացում պետք է ներգրավել համայն հայության ներուժը: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 30-ին, Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) կենտրոնական վարչության ատենապետ Սերխիո Նահապետյանի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ նշել է
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը կարեւորել է ՌԱԿ գործունեությունը Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման եւ Սփյուռքում հայապահպանության գործում: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է ներդրումների խթանման, բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ նախաձեռնած բարեփոխումներում համայն հայության ներուժի ներգրավմամբ, եւ ՀՀ վարչապետի՝ սփյուռքահայությանն ուղղված կոչն հենց այդ նպատակին էր ուղղված:
Սերխիո Նահապետյանը ՌԱԿ անունից պատրաստակամություն է հայտնել՝ աջակցելու ՀՀ կառավարության ծրագրերի ու բարեփոխումների կյանքի կոչմանը, ինչպես նաեւ համահայկական նշանակության խնդիրների լուծմանը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Սփյուռք համագործակցության, հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապի ամրապնդման, Հայաստանի եւ Արցախի զարգացման հարցերի շուրջ։

YEREVAN. – Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan on Tuesday received a delegation from the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar; ADLP), led by chairman Sergio Nahabedian  of the ADLP Central Board.
First, the PM highlighted the ADLP’s activities in the strengthening of Armenia-Diaspora ties and preservation of Armenian identity in the diaspora, the press office of the government informed Armenian News-NEWS.am. Also, Karapetyan noted that the government is interested in engaging the potential of all Armenians in its ongoing reforms to promote investments and improve the business climate in Armenia.
Nahabedian, for his part, voiced readiness on behalf of the ADLP to assist in the implementation of the Armenian government’s programs and reforms, as well as in resolving pan-Armenian matters.
Subsequently, the interlocutors exchanged views on Armenia-Diaspora cooperation, preservation of Armenian identity, strengthening of ties with the motherland, and the development of Armenia and Nagorno-Karabakh (Artsakh).