Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը եւ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը քննարկել են «Թուրքական հոսքը»: Կրեմլի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել, երբ Պուտինը եղել է խողովակագործի նավում, որը մասնակցում է «Թուրքական հոսք» գազատարի շինարարությանը:
Զրույցի ժամանակ Պուտինը նշել է Թուրքիայի հետ Ռուսաստանի ավելի բարձր, քան մյուս երկրների հետ, փոխգործակցության մակարդակը` հիշեցնելով, որ 2016 թվականին է ստորագրվել «Թուրքական հոսքի» շինարարության մասին համաձայնագիրը, եւ ներկայումս սկսվում են խորջրյա հատվածի անցկացման աշխատանքները: Պուտինն ընդգծել է, որ հաջորդ տարի պետք է պատրաստ լինի գազատարի առաջին, իսկ 2019-ի վերջին երկրորդ ճյուղը:

As Kremlin reported, the phone conversation was hold, when Putin was onboard an installation vessel, which is involved in construction of Turkish Stream gas pipeline.
During the talk, Putin noted that the level of Russia-Turkey interaction is higher than with other countries, noting that the Turkish Stream construction agreement was signed in the fall of 2016, and pointing out that work has already begun after seven months.
Putin emphasized that the first gas pipeline must be ready next year, and the second one - at the end of 2019.