ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ այսօր՝ հուլիսի 24-ին, տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է «Սեւան» ազգային պարկի բարեփոխումների ընթացքը:
Կառավարության ղեկավարին զեկուցվել է կառավարման, հողօգտագործման, բնապահպանական, քաղաքաշինական ոլորտներում գույքագրված խնդիրների լուծման եւ հանգստյան գոտու զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների մասին: Ներկայացվել է նաեւ ՀՀ վարչապետի կողմից տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Ընդգծելով ավելի արագ եւ կարճ ժամկետում աշխատանքները կազմակերպելու անհրաժեշտությունը՝ Կարեն Կարապետյանը պատասխանատուներին հանձնարարել է ուշադրության կենտրոնում պահել գործընթացը եւ հետեւողական լինել տրվող հանձնարարականների կատարման հարցում:

YEREVAN. - Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan on Monday chaired a consultation, during which the process of implementing reforms in Sevan National Park was discussed.
The PM was reported on property registration in the sphere of governance, land use, nature preservation, urban development and the activities carried out for developing the leisure zone. The process of implementing the instructions of the PM was presented as well.
Underscoring the need for organizing the activities in faster and shorter period, Karen Karapetyan instructed responsible officers to keep the process in the center of their attention and be consistent in implementing the instructions.