Վրաստանի ավտոճանապարհների դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը օգոստոսի 15-ին՝ ժամը 08:00-ի դրությամբ բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը օգոստոսի 14-ին՝ ժամը 16:00-ի դրությամբ փակ է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար։
Վրաստանի ավտոճանապարհների դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացրել էին, որ պատճառը սողանքի վտանգն է:

По положению на 08:00 часов 15 августа автомобильная трасса Степанцминда-Ларс открыта для всех видов транспорта. Об этом Министерству транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщили из Департамента автомобильных дорог Грузии.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, автомобильная трасса Степанцминда-Ларс 14 августа в 16:00 часов была закрыта для всех видов транспорта.
Из департамента автомобильных дорог Грузии Министерству транспорта, связи и информационных технологий Армении заявили, что причиной тому является угроза оползней.