Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է, որ անկախ ամեն ինչից երկրում նախագահական ընտրությունները կանցկացվեն 2018 թվականին: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Օգոստոսի կեսին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Վաշինգտոնը քննարկում է Վենեսուելայում իրավիճակի կարգավորման բոլոր սցենարները, այդ թվում՝ ռազմական:
«Վենեսուելայում ընտրությունները կանցկացվեն 2018 թվականին, եթե նույնիսկ Թրամփը ծովային հետեւակայինի համազգեստով գա»,- Կարակասում կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է Մադուրոն, որը հեռարձակվել է Մոսկվայում դեսպանատանը:

Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил, что президентские выборы в стране пройдут в 2018 году, несмотря ни на что. Об этом сообщает агентство РИА Новости.
В середине августа президент США Дональд Трамп заявил, что Вашингтон рассматривает все сценарии урегулирования ситуации в Венесуэле, в том числе военные.
«Выборы в Венесуэле пройдут в 2018 году, даже если президент Трамп приедет в костюме морского пехотинца», — сказал Мадуро на пресс-конференции в Каракасе, которая транслировалась в посольстве в Москве.