Սեպտեմբերի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շարունակել է մնալ հարաբերական հանգիստ:
Արցախի  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում եւ շարունակում աչալրջորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

STEPANAKERT. – The situation along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces has remained relatively calm, from September 10 to 16.
During this time, however, the adversary violated the ceasefire and fired more than 1,500 shots toward the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) military positions, and primarily with different-caliber shooting weapons, informed the press service of the Artsakh Ministry of Defense (MOD).
But the NKR Defense Army vanguard units fully control the frontline, and they continue carrying out their military watch with vigilance.