Դերասան Նիկոլայ Կարաչենցովի առողջական վիճակը, որը հոսպիտալացվել էր մեկ շաբաթ առաջ, միջին աստիճանի ծանրության է, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են Սկլիֆոսովսկու անվան գիտահետազոտական ինստիտուտից:
«Նա միջին աստիճանի ծանրության վիճակում է, ջերմությունն առավոտյան 36,6 աստիճան էր»,- նշել է գործակալության զրուցակիցը:
Կարաչենցովը հոսպիտալացվել է սեպտեմբերի 18-ին նեյրովիրաբուժության բաժանմունքում: Դերասանի որդին՝ Անդրեյ Կարաչենցովն ավելի վաղ ասել էր, որ հայրը հոսպիտալացվել է հերթական զննումների նպատակով եւ հիվանդանոցում կմնա մոտ 2 շաբաթ:

Состояние актера Николая Караченцова, госпитализированного неделю назад, оценивается как средней степени тяжести, сообщили РИА Новости в НИИ скорой помощи имени Склифосовского.
«Он в состоянии средней степени тяжести, температура утром 36,6 (градусов)», — отметил собеседник агентства.
Караченцов был госпитализирован 18 сентября в отделение нейрохирургии. Сын актера Андрей Караченцов ранее рассказал, что его отец был госпитализирован для планового обследования и пробудет в больнице около двух недель.