Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 30-ին, ընդունել է մոտ 20 տարբեր երկրներից ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած Սոցիալիստ երիտասարդների միջազգային միության անդամ միջազգային երիտասարդական-քաղաքական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին։
Արցախի ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Մասիս Մայիլյանը ողջունել է պատվիրակության այցն Արցախ՝ նշելով, որ դա առկա իրողություններին տեղում ծանոթանալու եւ երկրում տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացների վերաբերյալ հավաստի ու օբյեկտիվ տեղեկատվություն ստանալու լավագույն միջոցն է։
Հանդիպման ընթացքում Մասիս Մայիլյանը հյուրերին է ներկայացրել Արցախի արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները, ինչպես նաեւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման եւ Արցախի միջազգային ճանաչման գործընթացներում առաջընթաց արձանագրելու ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը։
Արցախի արտաքին գործերի նախարարը նաեւ պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերում էին արտաքին քաղաքական մարտահրավերներին ու տարածաշրջանային խնդիրներին։

Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян принял представителей международных молодежно-политических организаций Международного союза молодых социалистов, прибывших с ознакомительным визитом в Арцах из около 20 разных стран.
Как сообщает МИД Арцаха, Масис Маилян приветствовал визит делегации в Арцах, отметив, что это является лучшим способом ознакомления с реалиями на месте и получения достоверной и объективной информации относительно происходящих в стране политических процессов.
В ходе встречи Масис Маилян представил гостям внешнеполитические приоритеты Арцаха, а также шаги, направленные на достижение прогресса в процессах урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и международного признания Арцаха.
Министр иностранных дел Арцаха также ответил на вопросы присутствующих, касающиеся внешнеполитических вызовов и региональных проблем.