Հայաստանում գրեթե 50 հազար անապահով թոշակառու կա: Հոկտեմբերի 3-ին ԱԺ-ում պատգամավորական հայտարարությունների ժամին այս մասին նշեց «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը:
Հայաստանում աղքատությունը մոտ 30 տոկոս է կազմում, ինչը նշանակում է, որ նվազագույն կարիքները չի կարողանում հոգալ մոտ 1 մլն բնակիչ: Դրան հավելվում են միգրացիայի բարձր տեմպը եւ ցածր ծնելիությունը:
«Մենք առաջարկում ենք նվազագույն աշխատավարձերի վերանայում, էլեկտրաէներգիայի սակագնի նվազեցում եւ հարկային տույժ-տուգանքների ներում, որը մոտ 60 մլրդ դրամ է կազմում (մոտ 125 մլն դոլար – խմբ.): Եվ մենք հստակ նշել ենք այս նպատակի համար անհրաժեշտ ֆինանսական աղբյուրները»,- հայտարարեց Էնֆիաջյանը:

В Армении почти 50 тыс необеспеченных пенсионеров. Об этом заявил на часе парламентских выступлений в парламенте Армении 3 октября серкетарь фракции «Царукян» Ваге Энфиаджян.
Бедность в Армении составляет около 30%,  а значит на минимальные нужды не хватает примерно одному миллиону жителей страны. К этому прибавляются высокие темпы миграции и низкая рождаемость.
«Мы предлагаем пересмотреть минимальные зарплаты, снизить тариф на электричество и простить налоговые штрафы и пени, которых набралось примерно на 60 млрд драмов (около $125 млн - ред). И мы чётко указали финансовые источники для этого», - заявил Энфиаджян.