Արդշինբանկը բարելավել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ և գյուղատնտեսությամբ զբաղվող անհատ ձեռներեցներին և իրավաբանական անձանց տրվող վարկերի պայմանները: Համաձայն նոր պայմանների, ՀՀ դրամով տրամադրվող վարկի տարեկան տոկոսադրույքը սկսվում է 11.25%-ից, ԱՄՆ դոլարով վարկի դեպքում` 9.75%-ից, իսկ Եվրոյով տրամադրվող վարկի դեպքում` 9%-ից: Վարկերը տրամադրվում են առանց հաճախորդի գործունեության ֆինանսական վերլուծության և եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի ներկայացման:
«Արդշինբանկը, ընդառաջ գնալով ձեռնարկատիրական գործունությամբ զբաղվող հաճախորդներին, բարելավել է միկրոձեռնարկատիրական վարկերի պայմանները, համաձայն որի, հաշվի շրջանառության մեծությունը անմիջականորեն անդրադառնում է վարկի և´ տոկոսադրույքի, և´ գումարի վրա, այսինքն, որքան մեծ է հաճախորդի հաշիվների շրջանառությունը և որքան երկար է հաճախորդն ապահովում շրջանառություն, այնքան ավելի մեծ գումարով և ցածր տոկոսադրույքով է տրամադրվում վարկը: Այս վարկերը մենք տրամադրում ենք բիզնես գործունեության նվազագույն վերլուծությամբ, ինչը խթան կհանդիսանա ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվող տնտեսվարող սուբյեկտների բիզնեսի զարգացման համար»,- նշեց Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
Նշենք նաև, որ տվյալ վարկատեսակի շրջանակներում Բանկն իրականացնում է նաև ՀՀ բանկերում և վարկային կազմակերպությունում առկա անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի վերաֆինանսավորում` վարկառուին հասանելի տոկոսադրույքից 0.5-1 տոկոսային կետով ցածր տոկոսադրույքով:
Միկրոձեռնարկատիրական վարկերի մասին հավելյալ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ այցելելով www.ardshinbank.am, զանգահարելով (012)222222 շուրջօրյա հեռախոսահամարին կամ օգտվելով կայքի «Հետզանգի պատվեր» ծառայությունից:
ԱրարատԲանկի ու 4090 հիմնադրամի երկրորդ նախագիծը՝ հանուն պատերազմի մասնակիցների կրթության
Հայաստանում առաջին անգամ կներկայացվի «Շախմատ և ջազ» ձևաչափը...
Արդշինբանկը չորրորդ անգամ Տարվա բանկ է ճանաչվել Հայաստանում The Banker ամսագրի կողմից
2023 թ. Արդշինբանկը ճանաչվել է «Լավագույն բանկ», «Լավագույն կորպորատիվ բանկ» և «Լավագույն ESG բանկ...
Կանաչ ֆինանսավորման զարգացումներն ու խնդիրները` «Հայաստանի էներգետիկ շաբաթ 2023»-ի առանցքում (ֆոտո)
Ամերիան  ստանձնել է երկարաժամկետ պարտավորություն` ստեղծելու կայուն միջավայր և աջակցելու անցմանը դեպի ածխածնային չեզոք տնտեսություն...
Վայելեք կյանքի յուրաքանչյուր ձեռքբերում՝ ԱՄԻՕ-ի սպառողական վարկի շահավետ պայմաններով
Մինչև եկամուտների 15-ապատիկը` անկախ ԱՄԻՕ բանկով աշխատավարձի ստացման պայմանից...
Կենտրոնական բանկը վերանայել է ֆինանսական ծառայություններ մատուցող ինքնասպասարկման սարքերի շահագործման կարգը
Այս փոփոխությունները սպառողներին հնարավորություն կտան շուրջօրյա և հասանելի վայրերում օգտվելու ինքնասպասարկման սարքերի միջոցով առաջարկվող...
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրենին
ՀԲ տարածաշրջանային տնօրենը վերահաստատել է Հայաստանին աջակցելու ՀԲ պատրաստակամությունը և ներկայացրել․․․

Ардшинбанк улучшил условия кредитования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, занятых в сельском хозяйстве. Согласно новым условиям, годовая процентная ставка в национальной валюте теперь составляет 11, 25% годовых, а в иностранной валюте: в долларах США – 9,75% годовых, в Евро 9% годовых.
Как сообщает пресс-служба банка, кредиты предоставляются без предъявления в банк справки о доходах и финансового анализа бизнеса заемщика.
«Ардшинбанк пошел навстречу клиентам, занимающимся предпринимательской деятельностью и улучшил условия выдачи микрокредитов. Теперь сумма кредита и процентная ставка по нему напрямую зависят от оборота денежных средств на счету клиента. То есть, чем больше этот оборот на счету, тем больше сумма кредита и ниже процентная ставка. Эти кредиты мы предоставляем при минимальном анализе деловой активности заемщиков, что, несомненно, послужит хорошим стимулом для развития их бизнеса», - сказал директор по стратегическому развитию Ардшинбанка Армен Гаспарян.
Отметим также, что в рамках данного кредита в банке разработана программа рефинансирования под залог недвижимости.  При условии перевода заемщиком в Ардшинбанк кредита, взятого в другом банке, проценты могут быть снижены на 0,5-1% от первоначальной ставки кредита.
Более подробную информацию о новых условиях микрокредитования можно получить на сайте банка www.ardshinbank.am, с помощью сервиса «Обратный звонок» или по круглосуточному телефону справочной службы (012) 22 22 22.
ЦБ Армении призвал к бдительности: Не путать новые 20000-драмовые купюры и сувенирные «деньги»
Сувениры не являются деньгами, и попытка расплатиться сувенирами является уголовно наказуемым деянием…
Курс национальной валюты Турции вновь снизился
В сентябре вице-президент страны Джевдет Йылмаз…
ЦБ РФ повысил ключевую ставку до 13%
ВТБ (Армения) возглавил Ара Авагян
Сегодня ВТБ (Армения) обслуживает в республике свыше 380 тысяч розничных и 11 тысяч корпоративных клиентов...