Ադրբեջանի Պետական անվտանգության ծառայությունն ադրբեջանա–վրացական սահմանին իրականացրած գործողության ժամանակ առգրավել է մաքսանենգ ճանապարհով ներմուծված 619 500 միավոր կեղծ ակցիզային դրոշմանիշ՝ նախատեսված կեղծ օղու արտադրության համար։
Vesti.Az–ը, վկայակոչելով Պետական  անվտանգության ծառայությանը, հայտնում է, որ հետաքննության ընթացքում հայտնաբերվել է, որ ապօրինի գործող վայրերում, ուր մատակարարվում էին կեղծ ակցիզային դրոշմանիշները, արտադրվել է կեղծ օղի՝ վտանգավոր առողջության համար։ Այն զանգվածային վաճառքի էր հանվել։

Службой государственной безопасности Азербайджана на азербайджано-грузинской границе во время операции было задержано 619 500 единиц фальшивых акцизных марок, провозимых в страну контрабандным путем в обход таможенного контроля и предусмотренных для производства поддельной водки.
Как сообщили Vesti.Az в отделе по связям с общественностью СГБ, в ходе расследования было выявлено, что в функционирующих незаконно особых местах, куда доставлялись фальшивые акцизные марки, производилась поддельная водка, состоящая из примеси некачественного спирта и технической воды, опасная для физического здоровья населения и поставляющаяся на массовую продажу. Также были обнаружены многочисленные чаны с некачественным спиртом.