Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ հոկտեմբերի 27-ին, ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի պատվիրակությանը՝ մարզպետ Արթուր Նալբանդյանի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Լոռու մարզի եւ Արցախի շրջանների միջեւ փոխգործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է Լոռու մարզի եւ Մարտակերտի շրջանի միջեւ սերտ կապերի առկայությունը՝ հավելելով, որ երկու հայկական պետությունների վարչական միավորումների միջեւ համագործակցության ամրապնդումն ու ընդլայնումը թույլ է տալիս արդյունավետորեն կյանքի կոչել բազմաթիվ ծրագրեր:

STEPANAKERT. – Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) President Bako Sahakyan on Friday received a delegation from the Lori Province of Armenia, and led by Governor Artur Nalbandyan.
Cooperation between the Lori Province and Artsakh regions were on the discussion agenda, Central Information Department of the Office of the NKR President informed Armenian News-NEWS.am.
Sahakyan pointed to the close links between the Lori Province and the NKR Martakert Region, adding that strengthening and enlarging cooperation between the administrative entities of the two Armenian states enables to efficiently implement numerous programs.