Մենք խորապես վշտացած ենք կործանարար երկրաշարժի մասին լուրով, որը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 12-ին Իրանի եւ Իրաքի սահմանին: Այս մասին նշված է Հայաստանի ԱԳՆ Twitter-ի էջում:
«Մեր անկեղծ ցավակցությունն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին եւ 2 երկրների ժողովուրդներին: Տուժածներին արագ ապաքինում ենք մաղթում»,- նշել են դեսպանատանը:
Նշենք, որ Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով զոհերի թիվն աճել է մինչեւ 200 մարդ: 7,2 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի է ունեցել կիրակի Իրանի եւ Իրաքի սահմանին: Ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են Բաղդադից 204 կմ հյուսիս-արեւելք եւ Իրանի Քերմանշահ քաղաքից 104 կմ արեւմուտք:

YEREVAN. – Armenia is deeply saddened by the news on devastating earthquake that struck the border region of Iran and Iraq, Foreign Ministry tweeted on Monday.
“Our most heartfelt condolences to the bereaved families and peoples of both countries. Wishing those injured a speedy recovery,” the embassy said.
The death toll in the earthquake has risen to 200 in Iran, according to Press TV. The 7.2-magnitude quake occurred on Sunday evening. The underground tremors were registered 204 km northeast of the Iraqi capital city of Baghdad, and 104 km west of the Iranian town of Kermanshah.