Մենք խորապես վշտացած ենք կործանարար երկրաշարժի մասին լուրով, որը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 12-ին Իրանի եւ Իրաքի սահմանին: Այս մասին նշված է Հայաստանի ԱԳՆ Twitter-ի էջում:
«Մեր անկեղծ ցավակցությունն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին եւ 2 երկրների ժողովուրդներին: Տուժածներին արագ ապաքինում ենք մաղթում»,- նշել են դեսպանատանը:
Նշենք, որ Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով զոհերի թիվն աճել է մինչեւ 200 մարդ: 7,2 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի է ունեցել կիրակի Իրանի եւ Իրաքի սահմանին: Ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են Բաղդադից 204 կմ հյուսիս-արեւելք եւ Իրանի Քերմանշահ քաղաքից 104 կմ արեւմուտք:

Мы глубоко огорчены новостью о разрушительном землетрясении, которое было зарегистрировано на границе Ирана и Ирака 12 ноября. Об этом говорится в сообщении МИД Армении в Twitter.
«Наши самые искренние соболезнования семьям погибших и народам обеих стран. Желаем быстрого выздоровления пострадавшим», - отметили в посольстве.
Отметим, что число жертв землетрясения в Иране возросло до 200 человек. Землетрясение магнитудой 7,2 произошло в воскресенье на границе Ирана и Ирака. Подземные толчки зафиксировали в 204 километрах к северо-востоку от Багдада и в 104 километрах к западу от иранского города Керманшах.