Վենեսուելայի կառավարությունն ու ընդդիմությունը Դոմինիկանում դեկտեմբերի 15-ին կայացած բանակցությունների ժամանակ համաձայնության չեն հասել, հայտնել է Telesur հեռուստաալիքը։
Դոմինիկանյան հանրապետության նախագահ Դանիլո Մեդինան, որը այդ հանդիպման ժամանակ հանդես է եկել որպես միջնորդ, հայտնել է, որ Վենեսուելայում քաղաքական ճգնաժամի կարգավորման մասին երկխոսությունը կշարունակվի 2018-ի հունվարի 12-ին։
«Կառավարությունն ու ընդդիմությունը գոհունակություն են հայտնում կայացած բանակցություններով ու հայտնում են, որ տեղի են ունեցել զգալի առաջխաղացումներ օրակարգի բոլոր կետերի շուրջ»,- հայտնել է Դոմինիկանյան հանրապետության նախագահը կարճատր մամուլի ասուլիսի ժամանակ, որը հեռարձակել է հեռուստաալիքը։
Մեդինայի խոսքով՝ կողմերին մնում է քննարկել մի քանի տեխնիկական հարցեր։ «Մենք չենք կարող հայտնել որեւէ արդյունքի մասին, քանի դեռ չեն համաձայնեցվել բոլոր հարցերը»,- ասել է նախագահը։

Представителям правительства и оппозиции Венесуэлы не удалось достичь соглашения на переговорах, проходивших 15 декабря в Санто-Доминго,передает ТАСС  со ссылкой на телеканал Telesur.
Президент Доминиканской Республики Данило Медина, выступавший на этой встрече в качестве одного из посредников, сообщил, что диалог об урегулировании политического кризиса в Венесуэле продолжится 12 января 2018 года.
«Правительство и оппозиция выражают удовлетворение состоявшимися переговорами и заявляют, что произошли значительные подвижки по всем пунктам повестки», - заявил президент Доминиканы на краткой пресс-конференции, которую транслировал телеканал.
По словам Медины, сторонам осталось обсудить несколько тем с технической точки зрения. «Мы не можем объявить о каких-либо результатах, пока не будут согласованы все вопросы», - указал президент.