Բուրկինա Ֆասոյի մայրաքաղաք Ուագադուգուի կենտրոնում չեզոքացվել են զինված հարձակում իրականացրած չորս անձիք, հայտնում է  կառավարության տեղեկատվական կենտրոնը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Գերատեսչության ֆեյսբուքյան էջում նշված է, որ «ուրբաթ օրը պլանավորված զինված հարձակման թիրախները եղել են Ֆրանսիայի դեսպանատունը եւ Գլխավոր շտաբը»:
«Ֆրանսիայի դեսպանատան վրա չորս անձիք են հարձակվել: Իշխանությունները կոչ են անում ժողովրդին հանգստություն պահպանել, խուսափել կրակոցներից», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան Իվ Լե Դրիանը LCI հեռուստաալիքին հաղորդել է, որ այս պահին «նախնական տվյալներով, ֆրանսիացիների մեջ զոհեր չկան»:

Четверо нападавших в центре столицы Буркина-Фасо Уагадугу нейтрализованы, говорится в сообщении центра правительственной информации страны, передает РИА Новости.
По информации в аккаунте ведомства в Facebook, «целями вооруженного нападения в пятницу стало посольство Франции и генштаб».
«Четверо нападавших на посольство Франции были ликвидированы. Власти призывают население к спокойствию, просят избегать зон перестрелки», — говорится в сообщении.
Министр иностранных дел Франции Жан-Ив Ле Дриан заявил телеканалу LCI, что в настоящий момент «по предварительным данным, жертв среди французов нет».