«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Մարտի 18-ին ռուսաստանում տեղի են ունենալու ՌԴ նախագահի ընտրությունները: Ընտրություններից 10 օր առաջ Ռուսաստանի տարածքից դուրս գտնվող տարածքներում քվեարկությունը սկսված է:
Հայաստանում գտնվող ռուսական զորամասերից մեկի հրամանատարը քվեարկությունը սկսելուց առաջ շարել է իր ենթականերին ու հայտարարել՝ այսօր մենք ընտրելու ենք նախագահ Պուտինին եւ ապա բաժանել քվեաթերթիկները:
Քվեարկությունը եղել է բաց եւ թափանցիկ, բոլորն ընտրել են գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, ինչի մասին նախապես ազդարարել էր զորամասի հրամանատարը»:

Presidential elections will be held in Russia on March 18, wrote Zhamanak (Time) newspaper of Armenia.
“[But] 10 days before the elections, voting has started in the territories outside the territory of Russia.
“[But] before starting the voting, commander of one of the Russian military units located in Armenia lined up his subordinates and announced, ‘Today we will elect President Putin,’ and then distributed the ballots.
“The voting was open and transparent; all of them elected incumbent President Vladimir Putin,” wrote Zhamanak.