Մարտի 21-ին Ալավերդի քաղաքում 3-րդ հարկից ընկած 2-ամյա երեխայի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքից:
ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքից հայտնեցին, որ երեխան իրենց մոտ է տեղափոխվել գլխուղեղի պոլիտրավմա ախտորոշմամբ:
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ Shamshyan.com-ի  փոխանցմամբ, մարտի 21
ժամը 19:20-ի սահմաններում «գանգի ոսկրերի կոտրվածք, գանգուղեղային վնասվածք, ծայրահեղ ծանր» ախտորոշմամբ Ալավերդու բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի երեխա:
Ոստիկանները պարզել են, որ երեխան հիվանդանոց է տեղափոխվել Ալավերդի քաղաքի Ջրավազանի փողոցի 2-րդ շենքի բակից, որտեղ երեխան վայր է ընկել 3-րդ հարկի բաց պատուհանից:

Состояние 2-летней Мариеты Х, упавшей 21 марта с третьего этажа, продолжает оставаться крайне тяжелым. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в реанимационном отделении медцентра «Сурб Аствацамайр».
По словам врачей реанимационного отделения больницы, ребенок поступил к ним с диагнозом политравма головного мозга.
Напомним, что, согласно информации Shamshyan.com, 21 марта примерно в 19:20 в медцентр Алаверди был доставлен ребенок.
Полицейские выяснили, что девочка была доставлена в больницу со двора здания, расположенного на улице Джравазани города Алаверди. Как оказалось, малышка выпала из открытого окна квартиры на третьем этаже.