Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում, այսօր՝ ապրիլի 12-ին, մեկնարկել է ԱՊՀ երկրների երիտասարդության հարցերի խորհրդի հերթական նիստը, որին մասնակցում են Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալի պաշտոնակատար, խորհրդի անդամ Արսեն Քարամյանը եւ Երիտասարդական միջոցառումների իրականացման կենտրոն պետական ոչ առեւտրային կազմակերպության տնօրեն Դավիթ Հայրապետյանը։
Խորհրդի աշխատանքներին զուգահեռ մեկնարկում է նաեւ «100 գաղափար ԱՊՀ երկրների համար» ցուցահանդեսը, որի շրջանակներում ԱՊՀ մասնակից երկրների բազմաթիվ երիտասարդներ ներկայացնում են իրենց նորարական գաղափարները ու լուծումները հանրային կյանքի ամենատարբեր ոլորտների վերաբերյալ։ Միջոցառմանը Հայաստանը ներկայացնում են «100 գաղափար Հայաստանի համար» հայաստանյան փուլի հաղթողները։

В Минске 12 апреля стартовало очередное заседание Совета по делам молодежи стран СНГ. В нем принимают участие  заместитель министра спорта и по делам молодежи Армении, член Совета Арсен Карамян и директор государственной некоммерческой организации «Центр реализации молодежных мероприятий» Давид Айрапетян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства спорта и по делам молодежи Армении, параллельно с работами Совета стартует также выставка «100 идей для СНГ», в рамках которой молодые люди из стран-участниц Содружества представят свои инновационные идеи и решения по части различных сфер общественной жизни. Нашу страну на мероприятии представят победители конкурса «100 идей для Армении».