Արդեն 3-րդ օրն է, ինչ «Մետրոպոլիտենի» «Մարշալ Բաղրամյանի» կայարանը տեխնիկական անսարքության պատճառով չի աշխատում: NEWS.am-ին այս մասին հայտնեցին «Մետրոպոլիտենի» մամլո ծառայությունից:
Նշենք, որ տեխնիկական խնդիրներ են առաջացել շարժասանդուղքների հետ կապված, այս պահին աշխատանքներ են իրականացվում անսարքությունը վերացնելու համար:
Ավելի  վաղ հայտնել էինք, որ  ապրիլի 17-ին, ՀՀ վարչապետի ընտրության օրը երիտասարդները քաղաքացիական անհնազանդության ակցիա էին իրականացրել Մետրոպոլիտենի տարբեր կայարաններում՝ պառկելով գնացքի դռների արանքում: Ոստիկանները նրանց ուժով հեռացրել էին:

Вот уже третий день, как станция Ереванского метрополитена «Маршал Баграмян» не работает. Причина - техническая неисправность. Об этом Новости Армении –NEWS.am сообщили в пресс-службе Ереванского метрополитена имени Карена Демирчяна.
Отметим, что технические проблемы возникли с эскалатором, сейчас ведутся работы по устранению неполадок.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, 17 апреля, в день голосования по кандидатуре премьер-министра Армении, группа молодых людей осуществила на разных станциях метро акцию неповиновения, они ложились в проходах дверей вагонов. Полицейские силой вывели их оттуда.