Էներգետիկ հարցերով եվրահանձնակատար Միգել Արիաս Կանյետեն մայիսի 19-ից 20-ը կայցելի Թեհրան՝ «Իրանի եւ ԵՄ-ի միջեւ էներգետիկ համագործակցությունը քննարկելու համար»: Այս մասին Բրյուսելում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության ծառայության ներկայացուցիչ Մայա Կոսյանչիչը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը:
«Էներգետիկ հարցերով եվրահանձնակատար Միգել Արիաս Կանյետեն մայիսի 19-ից 20-ը կայցելի Թեհրան՝ Իրանի եւ ԵՄ-ի էներգետիկ համագործակցությունը քննարկելու համար: Ծրագիրը դեռեւս համաձայնեցման վերջնական փուլում է, ուստի այլ մանրամասներ դեռ չկան: Այս այցը վաղուց էր նախապատրաստվում: Այն շատ կարեւոր է, որպեսզի հաստատվի, որ մենք անում ենք ամեն ինչ՝ Միջուկային ոլորտում գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի պահպանման համար, քանի դեռ Իրանն իր հերթին հետեւում է ստանձնած պարտավորություններին»,- ասել է Կոսյանչիչը:

Еврокомиссар по энергетике Мигель Ариас Каньете посетит Тегеран 19-20 мая «для обсуждения энергетического сотрудничества Ирана с ЕС». Об этом сообщила представитель внешнеполитической службы ЕС Майя Косьянчич на брифинге в Брюсселе, передает ТАСС
«Еврокомиссар по энергетике Мигель Ариас Каньете посетит Тегеран 19-20 мая для обсуждения энергетического сотрудничества Ирана с ЕС. Программа еще находится в завершающей стадии согласования, поэтому пока более нет никаких деталей. Визит готовился достаточно давно. Этот визит очень важен для подтверждения того, что мы делаем все возможное для сохранения действия Совместного всеобъемлющего плана действий в ядерной сфере, пока Иран соблюдает обязательства со своей стороны», - отметила Косьянчич.