ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընին «անպայման»  կհրավիրի Միացյալ Նահանգներ, եթե Սինգապուրում կայանալիք գագաթաժողովը լավ անցնի, հաղորդում է AP-ն:
Միեւնույն ժամանակ, Թրամփը նշել է, որ պատրաստ է հեռանալ, եթե ամեն ինչ լավ չընթանա, ինչպես նախկինում արել է: Նրա խոսքով, Կիմ Չեն Ընը պատրաստ է որոշում կայացնել, որը իր երկրի, նրա ընտանիքի եւ իր համար շահավետ կլինի,:
Նա նշել է, որ Սինգապուրի հանդիպման ընթացքում կարող է Կորեական պատերազմի ավարտի մասին համաձայնագիր ստորագրվել: «Մենք կարող ենք համաձայնագիր ստորագրել: Բայց դա առաջին քայլը կլինի, հեշտ մասը, դժվարությունները ավելի ուշ կսկսվեն»,-  Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեի հետ համատեղ  ասուլիսում ասել է նա:

Президент США Дональд Трамп заявил, что «непременно» пригласит северокорейского лидера Ким Чен Ына посетить Соединенные Штаты, если переговоры на высшем уровне в Сингапуре пройдут хорошо, передает AP․
При этом Трамп отметил, что он готов уйти, если все пойдет не очень хорошо, как уже делал это раньше. По его словам, Ким Чен Ын готов принять решение, которое будет в интересах его страны, семьи и его самого.
Он отметил, что в ходе встречи в Сингапуре может быть подписано соглашение о прекращении Корейской войны.  «Мы могли бы подписать соглашение. Но это буде первый шаг,  легкая часть, трудности начнутся потом», - сказал Трамп на совместной пресс-конференции с премьер-министром Японии Синдзо Абэ.