Հունիսի 24-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում առջնային գծի տարբեր հատվածներում դիտարկվել են ադրբեջանական սպառազինության եւ զինտեխնիկայի տեղաշարժեր, իսկ արեւելյան ուղղությամբ նկատվել է նաեւ ականորսիչ ինժեներական տեխնիկա:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում եւ վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire along the Line of Contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 150 times, from June 24 to 30.
During this time, the Azerbaijan armed forces fired more than 1,500 shots toward the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) military positions, and with various-caliber shooting weapons, informed the Artsakh Ministry of Defense (MOD).
In addition, shifts of Azerbaijani armament, military equipment, and landmine-detecting engineering equipment were observed along the line of contact.
The Artsakh Defense Army vanguard units, however, continue fully controlling the frontline and confidently carrying out their combat task.