Իրանը հերքել է ամերիկյան կողմի պնդումներն այն մասին, որ Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին Նյու Յորքում ՄԱԿ Գլխավոր վեհաժողովի շրջանակում Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպում է հայցել: Նախօրեին նման պնդմամբ էր հանդես եկել ՄԱԿ-ում ԱՄՆ մշտական ներկայացուցիչ Նիկի Հեյլին, փոխանցում է Mehr-ը:
Իրանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Բահրամ Ղասեմին Հեյլիի հայտարարությունն անվանել է «հոգեբանական մթնոլորտ ստեղծելու ծիծաղելի փորձ, որը կոնկրետ նպատակների է ուղղված»:
«Նման հայտարարությունները գործերի իրական վիճակից ուշադրությունը շեղելու անհաջող փորձ է»,- նշել է նա: Ղասեմին շեշտել է, որ Իրանը երբեք չի խնդրել Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպում:

Iran refuted the US assertion that President Hassan Rouhani had requested a meeting with Donald Trump on the sidelines of the UN General Assembly in New York, Mehr reported.
Iranian Foreign Ministry Spokesman Bahram Ghasemi dismissed Nikki Haley's claim, noting that "the Islamic Republic of Iran has never requested a meeting with US President Donald Trump.”
"Such remarks are psychological plots by media outlets used as a red herring to reverse reality in a clumsy way; these methods are perfectly known to us, and our history is full of these types of fake news against us," he added.