Բելառուսը եւ Ադրբեջանը բելառուսական ռազմական տեխնիկայի հերթական խմբաքանակի մատակարարման մասին գործարք են նախապատրաստում: Այս մասին Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ բանակցություններից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասել է  Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը, հաղորդում է ԲԵԼՏԱ-ն:
Աղբյուրը հաղորդում է, որ այսօր բանակցություններից հետո
Բելառուսի պետական ռազմարդյունաբերական կոմիտեի եւ Ադրբեջանի ՊՆ-ի հետ  սպառազինությունների եւ հակաօդային պաշտպանության տեխնիկայի սպառազինությունների ոլորտում երկկողմ փոխշահավետ համագործակցության մասին փոխըմռնման հուշագիր է ստորագրվել:
«Ամենակարճ ժամանակում այն Բելառուսից ռազմական տեխնիկայի հերթական խմբաքանակի ձեռքբերման գործարքի կվերածվի», - ասել է Իլհամ Ալիեւը: Նրա խոսքով Ադրբեջանը գոհ է այս ոլորտում Բելառուի հետ համագործակցությունից, քանի որ նրա արտադրանքը շատ որակյալ եւ արդյունավետ է:
«Ուստի պատահական չէ, որ մեր երկրների միջեւ ռազմատեխնիկական համագործակցությունը լավ պատմություն ունի, բավականին մեծ ծավալներ եւ ընդլայնման միտում», - ասել է Ալիեւը:

Belarus and Azerbaijan are preparing a contract for the supply of the next batch of Belarusian military equipment, Azerbaijani President Ilham Aliyev told reporters after talks with Belarusian President Alexander Lukashenko.
According to BelTA, the two leaders signed a memorandum of understanding between the State Military Industrial Committee of Belarus and the Ministry of Defense of Azerbaijan on bilateral cooperation in the supply of weapons and air defense equipment.
“In the shortest possible time it will be transformed into a contract to purchase another consignment of military equipment from Belarus,” Ilham Aliyev said.
According to him, Azerbaijan is satisfied with the cooperation with Belarus in this area because its products are effective and of very high quality.
“It is no coincidence that military technical cooperation between our countries has a long history. It is characterized by big volumes and a good trend towards expansion,” the president said.