Մեկ մարդ է զոհվել եւ ավելի քան 40 հոգի էլ վիրավորվել է Կատալոնիայում երկաթուղային վթարի հետեւանքով, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»–ն։
Երեքշաբթի առավոտյան Վակարիսես շրջանում, որը Բարսելոնայից 40 կիլոմետր հեռավորության վրա է գտնվում, Տարասա եւ Մանրեսա քաղաքների միջեւ ռելսերից դուրս է եկել միջքաղաքային գնացքը։ Պատճառը վերջին օրերի հորդառատ անձրեւների հետեւանքով առաջացած սողանքն է եղել։
Վագոններում, ընդհանուր առմամբ, 131 մարդ է եղել։ Մեկ մարդ է զոհվել, 3 մարդ միջին ծանրության վնասվածք է ստացել, 41-ը՝ թեթեւ։ Մյուս 86–ն էլ չեն տուժել, Twitter–ում հայտնել է արտակարգ իրավիճակների ծառայությունը։

Один человек погиб, более сорока ранены в результате железнодорожной катастрофы в Каталонии (Испания), сообщила служба по чрезвычайным ситуациям, передает РИА Новости.
Утром во вторник в районе муниципалитета Вакариссес, расположенного в 40 километрах от Барселоны, между городами Тарраса и Манреса, сошел с рельсов поезд пригородного сообщения. Причиной стал оползень, вызванный проливными дождями, которые в последние дни шли в Каталонии.
Всего в вагонах находился 131 человек. Один человек погиб, 3 человека получили ранения средней степени тяжести, 41 – легкие. 86 человек не пострадали, сообщила служба по чрезвычайным ситуациям в Twitter.