CNN հեռուստաալիքը հայտնել է, որ ոստիկանությունն իր նյույորքյան բաժանմունքում ռումբ չի հայտնաբերել, որի գրասենյակի աշխատակիցներն ավելի վաղ տարհանվել էին ականապատման մասին տեղեկություն ստանալուց հետո, փոխանցում է «Ինտերֆաքսը»:
CNN-ի կայքում հաղորդվել էր, որ հինգշաբթի տեղական ժամանակով 22:30-ին զանգ էին ստացել շենքում ռումբի տեղադրման մասին: Տարհանումն իրականացվել էր արտահերթ կարգով, մեկ ժամ հետո հեռուստաալիքը եթեր էր մտել Skype-ի միջոցով:
Դրա հետ մեկտեղ, շենքը, որտեղ գտնվում է գրասենյակը, շրջապատվել էր ոստիկանության կողմից, հարակից փողոցներում դադարեցվել էր ավտոտրանսպորտի եւ հետիոտնի երթեւեկությունը, հայտնել էր քաղաքային ոստիկանությունը:
CNN-ի գրասենյակը հոկտեմբերին արդեն տարհանել էին, երբ այնտեղ հայտնաբերվել էր պայթուցիկ սարքով փաթեթ, որն ուղարկվել էր փոստով:

Телеканал CNN сообщил, что полиция не обнаружила бомбу в его нью-йоркском отделении, офис которого ранее эвакуировали из-за сообщения о минировании, передает «Интерфакс»
На сайте CNN сообщалось, что в четверг в 22:30 по местному времени  поступил звонок о том, что в здании заложена бомба. Эвакуация была проведена в экстренном порядке, через час телеканал уже вышел в эфир через Skype.
Вместе с тем, здание, где размещается офис, было оцеплено полицией, на близлежащих улицах перекрыто движение автотранспорта и пешеходов, сообщила городская полиция.
В октябре офис CNN уже эвакуировали после того, как в нем был обнаружен пакет со взрывчатыми веществами, присланный по почте.