Երեւանի 6/8 տեղամասային ընտրական կենտրոնում հանձնաժողովի նախագահը խոչընդոտել է «Անկախ դիտորդի» ներկայացուցչի աշխատանքը, երբ դիտորդն արձանագրել է բաց քվերակության դեպք, ընտրատեղամասում՝ ընտրողների եւ դրսում՝ մեքենաների կուտակումներ, եւ հանձնաժողովի նախագահին առաջարկել արձանագրել եւ վերացնել խախտումները: Այս մասին նշում է «Անկախ դիտորդ» կազմակերպությունը ներկայացնելով ժամը 13-ի դրությամբ իր արձանագրած ընտրախախտումները:
Նշվում է, որ դրան ի պատասխան՝ հանձնաժողովի նախագահը սպառնացել է դուրս հրավիրել դիտորդին ու վիրավորական արտահայտություններ է հնչեցրել նրա հասցեին:
«Տեղամասային կենտրոնից դիտորդին հեռացնելը կանխվել է Տարածքային ընտրական հանձնաժողովին ահազանգելուց հետո. դիտորդին հեռացնելու որոշումը վերացվել է եւ չի կատարվել:
Վայոց Ձորի մարզի Մալիշկա գյուղի 36/29 տեղամասային ընտրական կենտրոնից 10 մետր հերավորության վրա առկա է «Իմ քայլը» դաշինքի քարոզչական պաստառ»:

На ереванском избирательном участке 6/8 председатель комиссии препятствовал работе представителя организации «Независимый наблюдатель». Об этом говорится в заявлении организации в связи с нарушениями по положению на 13.00.
Инцидент произошел после того, как наблюдатель выявил случай открытого голосования, скопление избирателей на избирательном участке, и автомашин – на улице, и предложил главе комиссии эти нарушения зарегистрировать и устранить.
В ответ на это глава комиссии стал угрожать выпроводить наблюдателя, а также озвучил оскорбительные ругательства в его адрес.
Попытка выпроводить наблюдателя с избирательного участка была пресечена после сообщения в территориальную избирательную комиссию.
В сообщении «Независимого наблюдателя» говорится также о том, что в 10 метрах от избирательного центра 36/29 села Малишка области Вайоц Дзор установлен агитационный плакат блока «Мой шаг».