Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար պարոն   Ռաֆիկ Մանսուրին:
Քաղաքապետարանից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետը նշել է, որ հայ-ամերիկյան հարաբերությունների բարձր մակարդակն իր արտացոլումն է գտնում նաեւ երկու երկրների քաղաքների միջեւ ակտիվ համագործակցության մեջ: Քաղաքապետը նշել է Երեւանի առաջնահերթությունները՝ տրանսպորտ, աղբահանություն, բնապահպանություն, եւ հույս հայտնել, որ ամերիկյան քաղաքների հետ այս ոլորտներում  փորձի փոխանակման առիթներ կլինեն:
Գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ռաֆիկ Մանսուրն իր հերթին շնորհավորել է քաղաքապետին եւ նրա թիմին՝ ընտրությունների ընթացքում տարած տպավորիչ հաղթանակի եւ քաղաքի կառավարումն ստանձնելու կապակցությամբ: Ամերիկացի դիվանագետը նշել է, որ Հայաստանի եւ ԱՄՆ բարեկամությունը շատ երկար պատմություն ունի, եւ գոհունակությամբ նշել է, որ այժմ էլ երկու երկրների միջեւ բաց երկխոսություն է ընթանում:

YEREVAN. – Hayk Marutyan, the mayor of capital city Yerevan, received Chargé d’Affaires Rafik Mansour of the US Embassy in Armenia.
The mayor noted that the high level of Armenian-American relations was reflected also in the active cooperation between the cities of the two countries, the Yerevan Municipality informed Armenian News-NEWS.am.
Also, Marutyan pointed to the priorities of Yerevan, and expressed the hope that there will be opportunities for exchange of knowhow with American cities, with respect to these priorities.
US Chargé d’Affaires Mansour, for his part, said the Armenia-US friendship had a very long history, and stated that there is an open discourse between the two countries.