Թուրքիայի մշակույթի եւ տուրիզմի նախարարության տարվա հատուկ մրցանակը հանձնվել է ստամբուլահայ հայտնի լուսանկարիչ Արա Գյուլերի թանգարանին։
Թուրքական NTV–ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի մշակույթի նախարարության կողմից ամեն տարի հանձնվող հատուկ մրցանակը 2018–ի համար հանձնվել է «Դողուշ մեդիայի» աջակցութմաբ ստեղծված Արա Գյուլերի թանգարանին։
Հատուկ մրցանակը «Դողուշ մեդիայի» նախագահին հանձնել է անձամբ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
Նշենք, որ Արա Գյուլերը 2016–ին համաձայնության էր եկել «Դուղուշ մեդիայի» հետ իր լուսանկարների պահպանման եւ ցուցադրման իրավունքների հետ կապված։ Արդեն 2018–ի օգոստոսի 16–ին՝ Արա Գյուլերի ծննդյան օրը, բացվել էր թանգարանը։

The special prize of the year by the Ministry of Culture and Tourism of Turkey has been awarded to the Ara Güler Museum, which is named after the late famous Istanbul Armenian photojournalist.
The ministry’s award for 2018 was handed to this museum which was created with the assistance of Doğuş Media Group, NTV television of Turkey reported.
Turkish President Recep Tayyip Erdoğan personally handed this special prize to the Doğuş Media Group president.
In 2016, Ara Güler had come to an agreement with Doğuş Media Group with respect to the rights to preserve and exhibit his photos.