Այսօր՝ մարտի 22-ին, Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված և հետագայում 20 տարվա ազատազրկման դատապարտված ՀՀ քաղաքացի Կարեն Ղազարյանի հայրը` Արմեն Ղազարյանը այցելել է մարտի 16-ին ՀՀ պետական սահմանը խախտած, Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացի Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովին: Այս մասին  հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովը։
Ադրբեջանցի սահմանախախտի հետ զրույցում Ա.Ղազարյանը հետաքրքրվել է նրա առողջական և բարոյահոգեբանական վիճակով: Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովը Կարեն Ղազարյանի հորը պատմել է իր պահպանման վայրի պայմանների, իրեն տրամադրված պատշաճ բուժօգնության մասին՝ տեղեկացնելով, որ հայ բժիշկները հոգատար վերաբերմունք են ցուցաբերել իր նկատմամբ:
Զրույցի ընթացքում Կ.Ղազարյանի հայրը Է.Հիբրագիմովին է պատմել Կարենի պատմությունը, ով նույն կերպ մեկ տարի առաջ մոլորվել և հայտնվել էր Ադրբեջանի իրավազորության ներքո, սակայն ադրբեջանական իշխանությունների կողմից անարդարացիորեն դատապարտվել է ազատազրկման շինծու մեղադրանքների հիման վրա:

YEREVAN.- The father of Karen Ghazaryan, who found himself in the Azerbaijani territory and was later convicted to 20 years of imprisonment, Armen Ghazaryan visited on Friday Azerbaijani citizen Elvin Arif Oglu Ibrahimov at the hospital, who was arrested for illegally crossing the state border of the Republic of Armenia, the State Commission on Prisoners of War Hostages and Missing Persons of the Republic of Armenia reported.
During the talk with the Azerbaijani trespasser Armen Ghazaryan inquired about his health and psychological state. Elvin Arif Oglu Ibrahimov told Karen Ghazaryan’s father about the conditions of the place of his detention and the appropriate medical treatment he received, noting that the Armenian doctors are careful towards him.
Karen Ghazaryan’s father told Elvin Ibrahimov the story of his son, who in the same way lost the way a year ago and appeared in Azerbaijan, but was convicted by Azerbaijani authorities unlawfully based on false accusations. Karen Ghazaryan’s father wished Elvin Ibrahimov speedy recovery.