Շրի Լանկայի իշխանությունները կարգադրել են հանել սոցցանցերի ժամանակավոր արգելքը, որը մտցվել էր կղզում ապրիլի 21-ի ահաբեկչություններից հետո, տեղեկացնում է News 1st պորտալը՝ հղում կատարելով Պետական տեղեկատվական վարչությանը։
Սահմանափակումները հանվել են այն բանից հետո, երբ Շրի Լանկայի նախագահ Մայթրիպալա Սիրիսենան դիմել է հեռահաղորդակցությունների վերահսկման հանձնաժողովին համապատասխան խնդրանքով։
Երկրի իշխանությունները կարգադրել էին արգելափակել բոլոր հիմնական սոցցանցերը ապրիլի 21-ին՝ գրոհներին մասնակից ահաբեկիչների շրջանում տեղեկատվության տարածումը կանխելու նպատակով, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
Ապրիլի 21-ին Շրի Լանկայում տեղի է ունեցել երկրի պատմության մեջ ամենամեծ ահաբեկչությունների շարքը։ Վերջին տեղեկություններով՝ պայթյունների հետեւանքով զոհվել է մոտ 250 մարդ։

Власти Шри-Ланки распорядились снять временные ограничения на использование соцсетей, введенные после серии терактов на острове 21 апреля, сообщает портал News 1st со ссылкой на ланкийский Департамент государственной информации.
Ограничения были отменены после того, как президент Шри-Ланки Майтрипала Сирисена обратился в Комиссию по надзору над телекоммуникациями с соответствующей просьбой.
Власти страны распорядились о блокировке всех основных соцсетей 21 апреля после взрывов с целью предотвратить распространение информации среди террористов, причастных к атакам, передает ТАСС
21 апреля на Шри-Ланке произошла крупнейшая в истории страны серия терактов. По последним сведениям, в результате взрывов погибли около 250 человек.