OPEC եւ «ոչ OPEC» երկրների հանդիպումը կարող է հուլիսի 2-4-ը տեղափոխվել, ՊՄՏՀ շրջանակներում լրագրողներին այս մասին ասել է ՌԴ Էներգետիկայի նախարար Ալեքսանդր  Նովակը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Բոլոր երկրների հետ քննարկվում է այդ ամսաթիվը հուլիսի 4-ը տեղափոխելու հարցը: Մեզ համար, սկզբունքորեն, ամսաթիվը հարմար է», - ասել է նա՝ նշելով, որ քննարկվում է հուլիսի  2-ը, 3-ը եւ 4-ը:
OPEC+-ի հերթական հանդիպումը պետք է կայանար Վիեննայում հունիսի 25-26-ը:
OPEC+ նախարարական մոնիթորինգային կոմիտեի նիստը տեղի է ունեցել մայիսի 19-ին Ջիդայում(Սաուդյան Արաբիա):
Կոմիետի կազմի մեջ է մտնում 8 երկիր, այդ թվում ԱՄԷ-ն, Քուվեյթը, Վենեսուելան, Ալժիրը, Իրաքը եւ Ղազախստանը: Կոմիետի համանախագահներ են ՌԴ-ն եւ Սաուդյան Արաբիան:

The meeting of the OPEC and non-OPEC member states is expected to be postponed to July 2-4, Russian Energy Minister Alexander Novak told reporters on Thursday on the sidelines of the SPIEF (St. Petersburg International Economic Forum).
According to him, the meeting is expected to be re-scheduled for July 2,3 or 4, TASS reported.
The meeting of the OPEC + Ministerial Monitoring Committee was held on May 19 in Jeddah (Saudi Arabia). The committee includes eight countries, including the United Arab Emirates, Kuwait, Venezuela, Algeria, Iraq and Kazakhstan. The committee is co-chaired by Russia and Saudi Arabia.